Úvodné slovo

V krajskom meste Nitre sa uskutoční v poradí už 11. ročník, čiže sa toto podujatie radí medzi turnajovo stabilné podujatia. Dušou podujatia a hlavným organizátorom je Ivan Valko, ktorý je predsedom ŠK Rebels Topoľčany.

 Po roku opäť zavítajú florbalisti do Nitry, rozhodnutie bolo na prelome mesiacov november. Čakalo sa ako dopadnú komunálne voľby a práve zmena vo vedení mesta organizátorov prekvapila, obdobie plné zmien bolo časovo náročné.

Minulý ročník priniesol pre turnaj pozitívny počet účastníkov, v samostatnej histórií bolo prihlásených 95 tímov v 8 vekových kategóriách.

 Slovenský pohár 2018 v Púchove patrí minulosti a prestížne trofeje majú svojich víťazov. 

 Mládežnícku časť suverénne ovládli české tímy,ktoré v piatich kategóriách triumfovali 4 krát. K príjemným prekvapeniam patrili aj slovenské tímy, ktoré si odniesli výborné umiestnenia napríklad ZŠ Svčinovec, TJ Sokol Gajary, FBC Young Arrows S.N.V., FBC Páv Piešťany, FBK Púchov, CVČ Zvolen, Florbalová akadémia Martin, Galaktikos Bratislava, FBC Grasshoppers UNIZA Žilina.     

 Prípravka: 1. FBC Bystroň Group Ostrava 

Mladší žiaci - TJ  Hraničář Malonty

Starší žiaci - Sokol Předměřice

Dorastenci - Wikings Kopřivnice

Juniori - IBF Pressburg

 Tri kategórie dospelých ukončili sériu víkendov na Považí. Finále mužov patrilo k vrcholom podujatia, tak ako minulý ročník v Topoľčanoch finále rozhodlo o víťazovi až v samostatných nájazdoch. Club 69 patrí k najúspešnejším tímom SP v histórií. Ženskú časť suverénne vyhral turnajový zložený tím pod názvom Pretty Woman. Amatérskej kategórií si triumf pripísali žochári hrajúci pod názvom II.FBC Székesfehervár.      

 Elita muži - Club 69

Elita ženy - Pretty Woman

Hobby - II.FBC Székesfehervár

   Organizácia turnaja sa presunula z Púchova do Nitry. Aká účasť na Slovenskom pohári bude a prečo sa mení miesto?

     Mesto Nitra je krajské mesto, ktoré ponúka bohaté, historické a kultúrne pamiatky.  Minulý ročník sa zúčastnilo 95 tímov čo je historický rekord, ktorý veľmi potešil. Našim cieľom je pripraviť športové podujatie pre družstvá na konci sezóny. Latku sme si nastavili vysoko a určite nechceme sklamať s podporou mládežníckych tímov. Aj túto edíciu chceme organizovať pre všetkých, ktorý majú radi florbal, súťaže a hlavne priateľstvá. Zmena bude v kategóriách pre mládež pretože sme sa rozhodli spojiť dva víkendy do jedného. Spoluorganizátorom Slovenského pohára v roku 2019 je ŠK Slávia SPU DFA NITRA pretože sa v minulosti konalii medzinárodné florbalové kvalifikácie mužov i žien a presvedčili ma o výbornej organizácií a skúsenostiach.

 

Mgr.Ivan Valko -riaditeľ SP 2019